? شب بو
شب بو
آرشیو
موضوعات
اصفهان خیابان رباط, خیابان شهید دکتر باهنر, مسجد حضرت ابوالفضل (ع)

Powered by WebGozar

پنج‌شنبه 28 تیر‌ماه سال 1386
وقتی رادیو جوان خود را نقد می کند!

رادیو جوان

سه شنبه (۲۶/۴) بعد از ظهر وقتی تو محل کارم پیچ رادیو رو می چرخوندم به رادیو جوان که رسیدم ناخوداگاه متوقف شدم چون انگار شنیدم که حرف از نقد این رادیوست. همون اول کار متوجه شدم موضوع از این قراره که یکی از برنامه های عصرشون به اسم "جوونی به وقت فردا" رو به آخره و قراره از شنبه یه برنامه دیگه جای این یکی رو بگیره. رو همین حساب آقایون در اقدامی انتحاری! دست به نقد خودشون و در کل رادیو جوان زده بودند. هنوز چند دقیقه ای نگذشته بود که فهمیدم این دوستان جهت تطهیر اقداماتشون و فحاشی ها و  دروغ سازی ها از شخصیتی "برجسته" چون عماد افروغ دعوت کرده اند!

 البته دعوت این برنامه از افروغ چندان عجیب به نظر نمی رسد اگر در نظر داشته باشیم:از طرفی برنامه فوق الذکر با محتوایی مبتذل به تنهایی سهم عمده ای در تخریب، دروغ پردازی و دشمن تراشی برای نظام را در رادیو جوان دارا ست و از طرف دیگر جناب افرغ نیز در نقدهای یکطرفانه و غیر منصفانه علیه دولت و شخص رئیس جمهور علی الخصوص در مصاحبه با سایت ها و رسانه های خاص! شهرت وافری دارند.

پس از شنیدن این برنامه به نظرم رسید خلاصه ای از آن را مکتوب کنم تا عبرتی شود برای سایرین! (آنچه در ادامه می خوانید فقط آن قسمت هایی است که ذهنم یاری کرد و به خاطر  آوردم)

مجری معلوم الحال برنامه "فرشید منافی" که طی سوال هایی مکرراً سعی در کوباندن منتقدان رادیو جوان داشت هنگامی که با حمایت همه جانبه و صدرصدی افروغ مواجه شد، انگار هنوز از شنیده های خود مطمئن نشده بود. بنابراین از افروغ پرسید "بعضی می گویند حمایت افروغ از رادیو جوان به خاطر مصاحبه های زیاد این شبکه رادیویی با اوست. آیا این درست است؟" و افروغ جواب داد:" نخیر اصلا چنین چیزی نیست. من همیشه از رادیو جوان و هر رسانه دیگری این چنین نقد کند حمایت می کنم" و سپس به دروغ ناشیانه ای متوسل شد و گفت :" اصلا رادیو جوان با من خیلی مصاحبه نکرده"! و جالب اینکه منافی نتوانست جلوی خود را بگیرد و جواب داد:" آقای افروغ حداقل 7 بار من خودم با شما مصاحبه کرده ام!"

افروغ - فرشید منافی

 پس از خداحافظی با افروغ منافی یاداور شد که جهت بررسی عملکرد خود قصد داشته اند با یک               "100  -> افروغ" و با یک "صفر  -> جوانفکر" صحبت کنند و با این چینش بار دیگر -برای آن هایی که نمی دانستند- روشن کرد که اصلی ترین سیبلی که تیر به اصطلاح نقد هایشان بر آن می نشیند احمدی نژاد و نزدیکان وی است. اما از آنجا که جوانفکر (مشاور رسانه ای رئیس جمهور) خلاف مشی اینان حاضر نشده بود نقد هایش بر رادیو جوان را رسانه ای کند، تمدن نماینده مردم شهرکرد که به گفته منافی کمی منتقد رادیو جوان است را دعوت کرده بودند.

آقای تمدن در صحبت هایش گفت که «رسانه های منتقد نباید در نقد روشی را به کار گیرند که به نتیجه نرسد و فقط سوالاتی مطرح شده و بدون دادن پاسخ و نتیجه گیری مخاطب را سرگردان رها کند. بلکه باید طوری عمل کنند که با نقدهای بجا و دلسوزانه و در نهایت یافتن راهکار و پاسخ سوالات مخاطب را راضی نمود.» در اینجا منافی سریع برای خنثی نمودن اثر حرف های تمدن به فرافکنی متوسل شده و راضی نمودن مخاطب را به فریب دادن وی تعبیر کرد!

سپس تمدن به این مطلب اشاره کرد که «بسیاری از مسائلی که به عنوان انتقاد در این رادیو مطرح می شود سوء تفاهماتی است که با یک تماس ساده با مسئولین مربوطه برطرف خواهد شد. اما رادیو جوان به جای این کار به بزرگنمایی این سوء تفاهمات می پردازد و یا سوالات را به صورت طنز مطرح نموده و از مسئولین انتظار پاسخ جدی دارد که با تکرار این اقدامات مسئولین احساس می کنند تمام زحماتشان در یک مقوله به راحتی با یک برنامه فنا می شود و این علت اصلی عدم تمایل مسئولین برای مصاحبه با این رادیوست. »

آنگاه او با اشاره به برنامه جدیدی که قرار است جایگزین این برنامه شود ابراز امیدواری کرد این خط مشی در برنامه آینده اصلاح شود که در این هنگام فرشید منافی به شدت بر انتقادی بودن برنامه آینده تاکید کرد تا خیال تمدن را آسوده کند که: برنامه آینده هم تفاوتی با این برنامه نخواهد داشت. و در نهایت درست هنگامی که تمدن قصد داشت از صحبت هایش نتیجه گیری کند منافی به بهانه اتمام وقت با وی خداحافظی کرد...
 شنیدن این برنامه،حذف نیروهای ارزشی چون وحید یامین پور، و یادآوری صحبت های خجسته رئیس رادیو مبنی بر این که "دست به تغییرات گسترده در رادیو جوان زده ایم!" همه و همه مرا به این نتیجه گیری نزدیک تر می کند که این راه و روش رادیو جوان نه تنها اصلاح نخواهد شد بلکه در آینده ای نزدیک شدت بسیار بیشتری خواهد گرفت.


برای عضویت در خبرنامه نام کاربری خودرا وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 117658


Powered by BlogSky.com

جدید ترین نوشته ها


باارسال مطالب مفید خوداز هدایای ما بهره مند شوید shabbou_blog@yahoo.com